Voľnopredajný liek Aspirin 500 mg prináša rýchlu úľavu od bolestí rôzneho pôvodu a horúčky.
Aspirin obsahuje liečivo kyselinu acetylsalicylovú. Kyselina acetylsalicylová účinkuje ako analgetikum (uľavuje od bolesti), antipyretikum (znižuje horúčku) a pôsobí protizápalovo. Liek Aspirin 500 mg sa používa na symptomatickú liečbu horúčky a/alebo miernych až stredne silných bolestí, ako sú bolesť hlavy, chrípkový syndróm (bolesť v krku, bolesť kĺbov), bolesť zubov alebo svalov, menštruačné bolesti.
Už viac ako sto rokov sa Aspirin používa na úľavu od bolesti, horúčky a zápalu. Pomáha ľuďom po celom svete, aby sa cítili lepšie.
Výhody výrobku:
- Uľavuje od rôznych typov bolesti, napr. bolesti hlavy, zubov, svalov, kĺbov alebo menštruačných bolestí
- Znižuje horúčku
- Pôsobí protizápalovo
Spôsob použitia
Kyselina acetylsalicylová sa nesmie užívať dlhšie než 3-5 dní bez konzultácie s lekárom.
Len na perorálne použitie.
- Dospelí: Jednorazová dávka je 1 až 2 tablety. Maximálna denná dávka 8 tabliet sa nesmie prekročiť. V prípade potreby sa môže jednotlivá dávka opakovať 3 až 4-krát denne v odstupe 4 až 8 hodín
- Deti od 7 do 12 rokov: Deti od 7 do 12 rokov môžu užívať jednorazovo ½ tablety, maximálna denná dávka sú až 3 tablety. V prípade potreby sa môže jednotlivá dávka opakovať 3-krát denne v odstupe 4 až 8 hodín
Lieky s obsahom kyseliny acetylsalicylovej sa nemajú používať u detí a dospievajúcich s horúčkovitými alebo nehorúčkovitými vírusovými ochoreniami bez konzultácie s lekárom.
Špecifiká výrobku
Kyselina acetylsalicylová sa má používať s osobitnou opatrnosťou v nasledovných prípadoch:
Precitlivenosť na iné analgetiká, protizápalové lieky alebo antireumatiká alebo pri iných alergiách.
Gastrointestinálne vredy vrátane chronických alebo rekurentných vredových ochorení v anamnéze alebo gastrointestinálne krvácanie v anamnéze.
Súbežná liečba antikoagulanciami.
U pacientov s poruchou funkcie obličiek alebo u pacientov s poruchou centrálnej cirkulácie (napr. ochorenie renálnych ciev, kongestívne zlyhanie srdca, deplécia objemu, veľký chirurgický zákrok, sepsa alebo masívne príhody krvácania), pretože kyselina acetylsalicylová môže ďalej zvyšovať riziko poruchy funkcie obličiek a akútneho zlyhania obličiek.
Porucha funkcie pečene.
Ďalšie informácie
Aspirin 500 mg je liek na vnútorné použitie. Obsahuje kyselinu acetylsalicylovú.
Pozorne si prečítajte celú písomnú informáciu, pretože obsahuje pre vás dôležité informácie. A poraďte sa so svojim lekárom alebo lekárnikom.
Zloženie
Liečivo: kyselina acetylsalicylová (jedna tableta obsahuje 500 mg kyseliny acetylsalicylovej).
Pomocné látky: prášková celulóza, kukuričný škrob.
Vyskúšajte tiež ostatné výrobky značky Aspirin, ktoré sú v kategóriách Dýchacia sústava, Lieky a Bolesť kĺbov, svalov a šliach. Produkt je teraz v zľave 10 %. Aspirin ® 500mg, 10 tabliet je registrovaný v databáze ŠUKL pod kódom 33060. Ak si nie ste istí výberom tohto produktu, inšpirujte sa v kategórii Migréna a bolesť hlavy.
EAN | 4008500127629 |
Značka | Aspirin |
ŠÚKL kód | 33060 |
ATC | N02BA01 |
Farmakoterapeutická skupina | Voľnopredajné lieky |
Veľkosť balenia | 10 tabliet |
Vek | >12 rokov |
Cesta podania | Perorálne - prehĺta sa |
Forma | Tableta |
Pre | Pre dospelých |
Trápi ma | Menštruačné bolesti Bolesť kĺbov, šliach a svalov Horúčka |
Originálny názov | Aspirin 500 mg tbl 500 mg 1x10 ks |
Na stiahnutie | Príbalová informácia |